
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 1.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
Stock: 692
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07948
Ext.Price$0.07948
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07948 | $0.07948 |
| 10 | $0.03974 | $0.39740 |
| 50 | $0.03572 | $1.78600 |
| 100 | $0.03211 | $3.21100 |
| 500 | $0.02971 | $14.85500 |
| 1000 | $0.02749 | $27.49000 |
| 3000 | $0.02543 | $76.29000 |
| 5000 | $0.02353 | $117.65000 |
| 10000 | $0.02176 | $217.60000 |
